Uzupełnianie mikroelementów po ciężkim treningu – izotoniki

izotonik w proszku bez cukru

Ciężki trening kosztuje nasze ciało wiele wysiłku, a co za tym idzie? Wykorzystywanie zapasów, które wcześniej sobie odłożyliśmy. Jednak nie mowa tutaj o zapotrzebowaniu energetycznym (kcal) tylko o mikroelementach, które wykorzystujemy. Najprostszą formą pomocy dla naszego organizmu jest izotonik tzn. napój lub proszek rozpuszczalny w wodzie zawierający elektrolity, składniki mineralne i witaminy potrzebne do regeneracji dla naszego organizmu.

Continue reading

Na co zwracać uwagę kupując leki na zaparcia?

Na rynku znajduje się mnóstwo różnych leków na zaparcia, naturalnych ziół wspomagających pracę jelit oraz suplementów diety. Łatwo się pogubić wybierając produkt dla siebie. Dobrze jest, więc wiedzieć na co właściwie trzeba zwracać uwagę wybierając leki na zaparcia?

Skład produktu
W pierwszej kolejności należy sprawdzić skład leku. Jakie substancje w nim zawarte mają wspomóc wypróżnianie? Najczęściej będzie to błonnik i substancje wspomagające np. przyspieszające metabolizm, rozluźniające stolec. Warto zwrócić uwagę na to, jakie dokładnie to substancje oraz sprawdzić ich stężenie. Bezpośrednio z nim związane jest dawkowanie leku. Może się, więc okazać, że jakieś konkretne tabletki mają tak małe stężenie substancji czynnych, że jednorazowo należy przyjąć ich kilka. Warto o tym wiedzieć jeszcze przed zakupem.

Leki na zaparcia a sposób podania
Nie ma reguły, która stwierdzałaby, że jedynym właściwym sposobem podawania leków na zaparcia są tabletki i pastylki do połykania. Formy te nie pozostawiają żadnego posmaku w ustach, więc są często wybierane przez pacjentów. Jednakże mogą oni zdecydować się także na syropy, gotowe zawiesiny, proszki do przygotowania zawiesiny czy tabletki do ssania. Na zaparcia można też wypijać ziołowe herbatki, które parzy się podobnie do tych tradycyjnych. Na ich działanie należy najdłużej czekać. Warto zdecydować się przed zakupem, która forma będzie najlepsza.

Bezpieczna walka z przerostem candida

Nieprzyjemny, niemiły zapach z ust może być symptomem wielu poważnych chorób. Oprócz podejrzanych, takich jak problemy laryngologiczne czy też choroby zębów i przyzębia, niemiły zapach ust może być spowodowany zagrzybieniem organizmu.

Głośno o candidzie…

Candida albicans jest grzybem (z rzędu drożdżaków), który naturalnie zasiedla organizm człowieka. Dopiero przerost drożdżaków staje się przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. O candidzie ostatnio jest bardzo głośno. Niektóre artykuły donoszą, jakoby większa część społeczeństwa miała problem z przerostem grzybów candida i borykała się z niemiłymi tego konsekwencjami. Jakimi? Między innymi bólami brzucha, ciągłym zmęczeniem i osłabieniem, a także nierównowagą flory jelitowej – ciągłymi zaparciami bądź biegunkami. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę większość społeczeństwa powinna podjąć działania, aby pozbyć się przerostu grzybów candida? Tak naprawdę biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie dietę, jaką większość społeczeństwa stosuje, można mieć uzasadnione obawy, że faktycznie wiele osób ma zagrzybiony organizm. Fast foody, gazowane słodkie napoje, słodycze, przetworzona żywność, to absolutnie nie są zdrowe produkty.

Jak sobie pomóc? 

Candida support jest jednym z suplementów pomagającym walczyć z przerostem drożdżaków candida. Zakup candidy support na pewno wspomoże walkę z nieprzyjemnymi objawami. Likwidacja nieprzyjemnego zapachu z ust ma znaczenie nie tylko takie, że człowiek nareszcie zaczyna zachowywać się normalnie, nie musi odsuwać się od ludzi, z którymi rozmawia, może spokojnie funkcjonować w społeczeństwie, ale ma to przede wszystkim znaczenie zdrowotne. Jeżeli można pomóc sobie, stosując bezpieczny dla zdrowia suplement – dlaczego tego nie zrobić? Zwłaszcza, że jego skład jest w pełni naturalny i bezpieczny.