Lekarz rodzinny w Białymstoku – którą przychodnię wybrać?

Wybór lekarza rodzinnego to niełatwa decyzja. Specjalista będzie czuwał nad całą rodziną i w razie potrzeby kierował na dalsze badania. Będzie lekarzem pierwszego kontaktu, który decyduje o sposobie postępowania w razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości. Powinien być doświadczonym specjalistą godnym zaufania. Jak go wybrać?lekarz rodzinny bialystok

Lekarz rodzinny Białystok – który specjalista będzie najlepszy?

Lekarza rodzinnego najlepiej wybierać świadomie – nie zapisywać się do pierwszego lepszego lekarza, ale uważnie zapoznać się z dostępnymi możliwościami. W pierwszej kolejności trzeba będzie wybrać przyjazną pacjentom przychodnię: publiczną lub prywatną, a następnie zdecydować się na wizytę u konkretnego specjalisty. Lekarzami rodzinnymi są interniści, którzy mają kwalifikacje do rozpoznawania chorób ogólnych oraz do kierowania na dalsze badania i leczenie. W przypadku dzieci najlepszym specjalistą będzie pediatra.

Czym się kierować wybierając lekarza rodzinnego?

Który lekarz rodzinny w Białymstoku otoczy pacjenta najlepszą opieką? Oprócz kwalifikacji i doświadczenia lekarza pomocą w podjęciu decyzji mogą być opinie internautów. Z rozmów z bliskimi oraz z komentarzy w internecie dowiedzieć się można np. o podejściu do pacjenta. Dobry lekarz rodzinny w Białymstoku powinien być uważny, cierpliwy, musi traktować pacjenta poważnie oraz umieć go wysłuchać, by móc dobrze zidentyfikować jego dolegliwości.

Jak mądrze stosować suplementy diety?

Nie ma jednej skutecznej recepty na racjonalne i przemyślane korzystanie z suplementów diety. Na pewno trzeba się postarać o to, aby codzienna dieta była racjonalna, oparta na naturalnych składnikach. Zastosowanie suplementów diety, jak bodymax plus może być korzystne, pod warunkiem, że wybiera się suplementy dobrej jakości, przebadane i realnie mające potencjał pozytywnego wpływania na zdrowie. Tak naprawdę preparatów dobrej jakości jest niewiele i trzeba racjonalnie wybierać reklamowane w telewizji produkty.

Co wybrać w sezonie zimowym?

Obecnymi problemami zdrowotnymi są najczęściej sezonowe przeziębienia, grypa oraz osłabienie. Te dolegliwości wynikają ze spadku odporności, co może być wynikiem zmniejszonej ekspozycji na promieniowanie słoneczne i wynikających z tego problemów odnośnie do syntezy witaminy D3. Witamina D jest coraz lepiej zbadanym składnikiem, którego suplementacja może mieć pozytywne skutki nie tylko dla kości, mięśni i skóry, ale i dla psychiki!

Ważne jest w tym okresie zachowanie witalności. Olbrzymim problemem jest sezonowe osłabienie i brak chęci do jakiejkolwiek aktywności. Można sobie jednak z tym skutecznie poradzić. Zastosowanie suplementów jak Bodymax plus firmy OrklaCare jest uzasadnione, gdy brakuje witamin, minerałów lub też występuje sezonowe osłabienie.

Co poza suplementami?

Trzonem zdrowia i dobrego samopoczucia jest oczywiście przemyślana, racjonalna dieta, regularna aktywność fizyczna i unikanie nadmiernego stresu. Łącząc racjonalne postępowanie z suplementami, można odnieść korzystne efekty i pokonać każdą trudność!

Słońce w cenie

witamina słońca

Sezon letni naturalnie funduje nam dopływ ciepła i pozytywnego nastawienia do życia. W tym czasie zwiększamy swoją aktywność, a promienie słoneczne, na które jesteśmy wystawieni umożliwiają syntezę witaminy D przez skórę. Mimo tego, warto zadbać o siebie i dodatkowo wspomóc organizm. W jaki sposób możemy to uczynić? Jak uzupełniać braki wyjątkowej witaminy słońca?

Słoneczne chwile

Dobranie odpowiednich suplementów diety jest szczególnie ważne, kiedy prowadzimy aktywny tryb życia i potrzebujemy zdrowia i energii do działania. Witamina D3 ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. To dzięki niej możemy cieszyć się zdrowymi kośćmi oraz szybszą regeneracją po wysiłku. Nazywana witaminą słońca, jest również odpowiedzialna za prawidłowy stan gospodarki wapniowo-fosforowej organizmu.  Czy możemy jednak polegać tylko i wyłącznie na promieniach słonecznych?

Odpowiednie naświetlenie

Witaminę D3 zdecydowanie warto suplementować. Jej pobór z otoczenia jest uzależniony od nasłonecznienia oraz położenia geograficznego. Witamina słońca może nie być wystarczająco wchłaniana, a przy dłuższym niedoborze mogą się pojawić problemy. Warto więc dmuchać na zimne i odpowiednio się zaopatrzyć. Zarówno w sezonie letnim jak i zimowym przyda nam się wsparcie. Witaminę tą znajdziemy również w pożywieniu – rybach, maśle, jajach i mleku. Wciąż jednak nie będą to wystarczające ilości.

Warto skupić się na odpowiedniej diecie, wyborze najlepszych suplementów oraz łapaniu promieni słonecznych, kiedy tylko nadarzy się okazja!