Czy warto robić zakupy w aptekach online

Zakupy w sieci cieszą się ogromną popularnością. Wynika to oczywiście z faktu, że w ten sposób można kupić wybrany produkt bez ruszania się z fotela i to sporo taniej niż w sklepie stacjonarnym. Od jakiegoś czasu na rynku funkcjonują również apteki online. Czy kupowanie w nich wiąże się z takimi samymi korzyściami?

Leki kupowane online – czy warto

Warto rozważyć skorzystanie z apteki internetowej, zwłaszcza w okresie, w którym stosunkowo dużo osób choruje, a tym samym w aptekach stacjonarnych można natknąć się na długie kolejki. Zalet takiego rozwiązania jest kilka, ale do podstawowych należy rzecz jasna oszczędność czasu. Mimo to część osób woli stanąć w kolejce, bowiem obawia się, że kupując lekarstwo przez internet nie zdobędzie wystarczająco dużo informacji o produkcie. Warto wiedzieć, że każda apteka online ma na swojej stronie dokładne opisy sprzedawanych leków. Co więcej, jeśli podane informacje nie będą wystarczające można zadać pytanie pisząc je w odpowiednim miejscu na stronie lub po prostu dzwoniąc do apteki. Farmaceuta na pewno  z chęcią rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dla niektórych kupowanie w aptece online może być sposobem na zakup produktów, których na co dzień krępują się kupić jak na przykład prezerwatywy czy lekarstwa na dolegliwości uważane za wstydliwe (grzybica, hemoroidy). Jak widać kupowanie leków w aptekach online ma sporo zalet.

Guarana zamiast kawy

Kawa jest najbardziej popularnym środkiem pobudzającym, podwyższającym ciśnienie i przez to zmniejszającym uczucie senności, przyspieszającym akcję serca i metabolizm. Jest jednak specyficznym środkiem o bardzo charakterystycznym aromacie i smaku, który przez jednych jest uwielbiany, a dla innych nie do zaakceptowania. Szukamy zatem zamienników dla kawy – takich, które pobudzą, w sposób widoczny dodadzą energii, ale jednocześnie nie będą powodowały sensacji żołądkowych, gwałtownego bicia serca czy uczucia gorąca, które są normalne przy gorącej kawie.

zmielona guaranaPonieważ napoje energetyczne, choć skuteczne, są bardzo niezdrowe, człowiek poszukuje produktów pobudzających naturalnego pochodzenia. Dobrym pomysłem są produkty z guaraną, a jeszcze lepszym – guarana w proszku (mielona). To naturalny produkt pochodzenia roślinnego, który należy rozpuścić w wodzie (lub herbacie, kawie czy soku) w ilości około jednej łyżeczki. Guarana w proszku nie tylko pobudza do działania, ale ma także właściwości antyoksydacyjne i przeciwbakteryjne, a zatem pijąc ją regularnie pozbawimy się uczucia senności, dodamy sobie energii do działania na resztę dnia i unikniemy przykrych odczuć jak po kawie, a jakby tego było mało – działamy dobroczynnie na swój organizm!

Leki ziołowe na kłopoty z pamięcią

milorzab2Na kłopoty z pamięcią najlepsze są leki ziołowe i to nie jest wcale żart. Każdy z nas ma takie problemy jak znalezienie kluczy, ale te problemy są po prostu chwilowe, jednak z wiekiem kłopoty z pamięcią po prostu nawracają i stają się coraz bardziej uciążliwe. A dobra pamięć jest po prostu bardzo ważna przede wszystkim dlatego, że bez niej nie można prawidłowo funkcjonować. Co więc robić, gdy pojawiają się problemy z pamięcią?

Środki ziołowe  polecanie nie tylko przez zielarzy, ale i lekarzy, którzy zajmują się fitoterapią to przede wszystkim wyciągi z miłorzębu dwuklapowego, bacopa monniera, eleuterokoka kolczastego czyli żeń-szenia syberyjskiego.

Miłorząb dwuklapowy jest stosowany od ponad 2500 lat w medycynie chińskiej jako środek w leczeniu zaburzeń umysłowych i oddechowych. Badania wykazały skuteczność w leczeniu pamięci utraconej w wyniku udaru mózgu lub w początkowym stadium choroby Alzheimera. Miłorząb ma także zastosowanie w utracie pamięci związanej z wiekiem oraz przy chronicznym dzwonieniu w uszach. Natomiast Bacopa monniera to środek stosowany przede wszystkim w medycynie naturalnej w Indiach. Poprawia pamięć i koncentrację, działa uspokajająco i przeciwlękowo. Żeń-szeń syberyjski jest ceniony zwłaszcza na wschodzie Rosji. Roślina pomaga w poprawie pamięci , dodaje energii, stabilizuje poziom cukru. Leki ziołowe na bazie tych roślin są więc jak najbardziej wskazane w stanach problematycznych z pamięcią.

6 kroków do atrakcyjnego wyglądu

Na dworze robi się coraz cieplej i wreszcie można wyciągnąć swoje ulubione, letnie ciuszki. Niestety często po okresie zimowym okazuje się, że część rzeczy będzie w zbyt małym rozmiarze, a do tego wygląd ciała nie jest atrakcyjny. Istnieje kilka sposobów, których zastosowanie gwarantuje poprawę zaistniałej sytuacji.

  1. Nieatrakcyjny wygląd to powód do frustracji. Można zacząć od wizyty u kosmetyczki albo zakupów dobrych kosmetyków pielęgnacyjnych.

 

  1. Kolejny krok to włączenie do diety świeżych warzyw i owoców, odstawienie słodyczy  i używek, oraz picie niegazowanej wody mineralnej.

 

  1. Witaminy Multicode, to preparat, który na pewno pomoże odzyskać wigor i poprawi wygląd skóry, włosów i paznokci. Zawiera on bardzo dużo składników, włącznie ze sproszkowanymi warzywami, owocami a także wyciągi i ekstrakty ziołowe, które są odpowiednio dobrane do płci i wieku (Apteka Oliwna, 30 tabletek).

 

  1. Z pewnością konieczne jest włączenie aktywności fizycznej. Można zacząć od dłuższych spacerów a następnie zacząć uprawiać kilka razy w tygodniu, sport, który się lubi. Jazda na rolkach i jogging znakomicie kształtują sylwetkę.

 

  1. Po przystosowaniu organizmu do nowego stylu życia, można w dni wolne od pracy przeprowadzić oczyszczanie organizmu. Wyłącza się wtedy część produktów spożywczych oraz używki i chociaż taka akcja do przyjemnych nie należy, można chociaż jeden raz spróbować i ocenić efekty.

 

  1. W nagrodę za przebyte męki, można sobie zaplanować odwiedziny w SPA i zakupy w ulubionym sklepie z ubraniami.

Z pewnością całe przedsięwzięcie nie jest zbyt łatwe i przyjemne. Trzeba się do niego przygotować psychicznie i przeprowadzać je etapami, żeby przemęczenie i zniechęcenie nie storpedowało planu doprowadzenie siebie przed wakacjami do atrakcyjnego wyglądu.

Schudnąć na zawsze z ziołami na odchudzanie

herbata na szczupłą sylwetkęModna „dieta cud” plus preparaty farmakologiczne na odchudzanie często przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. Drastyczne ograniczenie posiłków sprzyjają otyłości, a preparaty mogą uszkodzić wątrobę. Tycie jest procesem długotrwałym, dlatego też redukcja masy ciała powinna przebiegać stopniowo. Na początku należy wyeliminować przekąski i napoje wysokokaloryczne i zastosować zioła na odchudzanie. Odpowiednio dobrana herbata odchudzająca przyspieszy trawienie, zregeneruje obciążoną wątrobę, zmniejszy łaknienie.

Aktywne oddziaływanie na organizm

Herbaty odchudzające można przygotowywać z gotowych mieszanek ziołowych (zobacz zioła odchudzające na KrainaHerbaty.pl). W trakcie procesu tycia w organizmie zachodzą negatywne zmiany, które prowadzą do spowolnienia procesów trawienia, zmniejszania wytwarzania żółci i zaparć. Składniki zawarte w odpowiednio dobranych ziołach, stopniowo niwelują zaburzenia, przywracając prawidłową pracę narządów.

Wolniej znaczy efektywnej

Proces odchudzania, w którym stopniowo ogranicza się ilość spożywanych kalorii daje szansę na trwałe zmniejszenie masy ciała, bez efektu jo-jo. W dłuższym też okresie można zmienić na trwałe nawyki żywieniowe. Dodatkowym niezbędnym elementem walki z nadwagą jest aktywność fizyczna.

Cudowne właściwości miodu gryczanego

Właściwości zdrowotne miodu znane są już od starożytności. Jedną z najbardziej cenionych odmian jest miód gryczany, dający się bez trudu rozpoznać dzięki charakterystycznej ciemnobrązowej barwie oraz intensywnemu, ostremu zapachowi kwiatów gryki.

Lecznicze działanie miodu gryczanego

słoik z miodem gryczanymTo, co wyróżnia miód gryczany, to zawartość rutyny – substancji, która ma zbawienny wpływ na na naczynia krwionośne, ponieważ oczyszcza je i wzmacnia. Po gryczany miód powinny sięgać zwłaszcza osoby starsze i mające problemy z układem krwionośnym – miód odżywi mięsień sercowy i korzystnie wpłynie na naczynia krwionośne.

Terapia z zastosowaniem miodu gryczanego będzie skuteczna również w przypadku stanów napięcia nerwowego – zszargane nerwy uspokoi bowiem duża ilość magnezu, którą zawiera. Oprócz tego w miodzie gryczanym znajduje się dużo żelaza, witaminy C oraz białka.

Naukowcy udowodnili, że miód gryczany pomaga zwolnić proces starzenia i pomaga w odbudowanie organizmu. Jeżeli nie lubimy goryczki czarnej herbaty, miód gryczany świetnie sprawdzi się w roli substancji słodzącej – nie tylko sprawi, że będziemy cieszyć się słodkim smakiem napoju, nie trując się przy okazji białym cukrem, ale także dostarczy nam wartościowych składników i będzie miał pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Miód gryczany to także świetny kosmetyk – wygładza cerę, dostarcza witamin, regeneruje skórę i pomaga zwalczyć trądzik.

Miód, czyli to, co Kubusie lubią najbardziej

słoik z miodem manukaChoć proces powstawania miodu jest zawsze taki sam – nektar kwiatowy zbierany i przetwarzany przez pszczoły, powstały produkt będzie zależał od rodzaju nektaru, a w związku z tym będzie różnił się kolorem, smakiem, konsystencją, składem i właściwościami. I tak wśród najbardziej znanych miodów wielokwiatowych, spadziowych, lipowych czy rzepakowych, można spotkać miód wrzosowy, akacjowy, nawłociowy, ziołowy, miód manuka czy leśny.

O miodach

Każdy z dzieciństwa pamięta, że w przypadku przeziębienia lub choroby mama lub babcia przygotowywała herbatę z miodem. Miód bowiem ma właściwości antybakteryjne (zabja bakterie E. Coli), bakteriostatyczne, przeciwzapalne (np. miody manuka wspomagają leczenie wrzodów i refluksu), odnawiające, oczyszczające, a spożywany przez dzieci wzmacnia ich odporność oraz rozwój umysłowy.

To bardzo cenny i ważny produkt odżywczy, ze względu na zawartość cukrów prostych, stanowiący podstawę diety sportowców, nurków i alpinistów. Powinien znaleźć się także w diecie osób, u których występuje wysiłek psychiczny, fizyczny, osób palących i zamieszkujących tereny zanieczyszczone, u dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Słodki smak miodu, w przeciwieństwie do innych zdrowych, lecz niesmacznych rzeczy, jest w stanie przekonać nie tylko Kubusia, ale i jego wielu małych wielbicieli.

Ponieważ prawdziwy naturalny miód, nierozcieńczony czy sztuczny, jest drogi, dlatego warto przy zakupie zwrócić uwagę na skład oraz miejsce pochodzenia produktu.

Herbata rooibos – pochodzenie i właściwości

Nazywana czasem czerwoną herbatą, herbata rooibos – tak naprawdę herbatą wcale nie jest, ponieważ czerwonokrzew jest zupełnie inną rośliną niż krzew herbaciany. Dzięki temu charakteryzuje się nieco innym smakiem oraz właściwościami. Słowo „rooibos” pochodzi z języka afrikaans i jest połączeniem dwóch wyrazów: „rooi” – „czerwony” oraz „bos” – „krzew”. W Polsce czerwonokrzew jest znany także pod nazwą aspalat prosty. Roślina ta występuje w Afryce Południowej, osiąga wysokość do 1,5 metra, kwitnie na żółto.

rooibos

Napar otrzymuje się z ususzonych liści. To, co najbardziej odróżnia rooibos od zwykłej herbaty to brak goryczki i łagodniejszy, miodowy smak. Kolejna rzecz, o której warto pamiętać, to fakt, że herbata bezteinowa rooibos nadaje się do spożywania przez cały dzień, również wieczorem, ponieważ nie zawiera teiny, znanej częściej jako kofeina. Dzięki temu może być smacznym dodatkiem do kolacji zamiast kawy czy herbaty, które nie są wskazane do picia przed snem. Mogą ją też pić dzieci.

Herbaty rooibos mają wiele dobroczynnych właściwości. Uważa się, że ma korzystny wpływ na naszą odporność, spowalnia procesy starzenia oraz obniża ciśnienie krwi. Poprawia gojenie, dlatego można ją używać również w formie okładów na swędzące rany. Rooibos jest ceniony zarówno ze względu na swój pozytywny wpływ na nasz organizm, jak i z powodu walorów smakowych.

Czystek lekarski jako niezwykłe zioło

Zdawać by się mogło, że czystek lekarski to zioło niedawno odkryte, tymczasem znane było już w starożytności. Poznajmy bliżej tę niezwykłą roślinę.

Ciekawostki o pochodzeniu czystka

Okazuje się, że roślina ta popularna była w basenie Morza Śródziemnego już w starożytności. Informację o żywicy pozyskiwanej z czystka kreteńskiego zwanej ladanum spotykamy już w Biblii. Pasterze odkryli, że sierść i wełnę owiec i kóz pokrywa pewna substancja o właściwościach leczniczych. Celowo przeganiali zatem zwierzęta przez połacie czystka, by później wyczesywać cenną żywicę. Później wyczesywano ją bezpośrednio z roślin, a obecnie dokonuje się ekstrakcji podczas gotowania gałązek i liści.

Stosowano ją w walce z biegunką i nieżytami jelit, w schorzeniach górnych dróg oddechowych.

Czystek dzisiaj

czystek lekarskiW naszym kraju popularna stała się herbata z czystka spożywana w postaci naparu. Uznawane są jego właściwości przeciwzapalne, obniżające poziom złego cholesterolu. Wiele osób spożywa go profilaktycznie, by nie dopuścić do rozwoju nowotworów i opóźnić procesy starzenia. Ta popularna w ziołolecznictwie i medycynie ludowej roślina nie powinna być jednak powodem rezygnacji z dotychczasowych terapii w poważnych chorobach. Traktujmy czystek jako suplement diety, kupujmy go w zaufanych źródłach typu apteki lub sklepy zielarskie. Niech okazyjna cena czystka nie będzie dla nas impulsem do zakupu na bazarach lub w internecie.

Żeń szeń na raka i nie tylko

Żeń szeń czerwony, podobnie, jak jego biały odpowiednik, pochodzi z korzenia rośliny rosnącej na terenie Azji, Panax ginseng. Różna jest technologia przetwarzania korzenia – materiał leczniczy zwany czerwonym żeń szeniem uzyskiwany jest w drodze obróbki termicznej, a przez to wywiera silniejszy efekt, natomiast biały uzyskuje się wprost z wysuszonego korzenia.

Żeń szeń na raka

zmielony korzeń czerwonego żeń szeniaObok silnego działania podnoszącego odporność organizmu, libido i obniżającego stres, czerwony żeń szeń wykazuje właściwości antynowotworowe – pomaga zapobiegać rakowi jelit i odbytu. Jest bardzo przydatny jako suplement w trakcie odbywania chemioterapii przez osoby chore na raka.

Co jeszcze bardziej interesujące, naukowcy stwierdzili, że czerwony żeń szeń jest w stanie powstrzymać rozwój guza, a nawet zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Pomaga również w stanach chronicznego zmęczenia, których szczególnie mocno doświadczają osoby z nowotworami.

Żeń szeń zapobiega infekcjom wirusowym i obniża dokuczliwość objawów w chorobach serca. Podnosi koncentrację, obniża stres i poprawia wydajność organizmu.

Korzeń możemy dostać w formie proszku, w ampułkach i tabletkach. Warto zwrócić uwagę, że choć żeń szeń biały może mieć podobne właściwości, większość badań potwierdzających wpływ jego działanie wykonana była na żeń szeniu czerwonym.