Lecznicze zioła na poprawę krążenia

Zaburzone krążenie krwi może mieć bardzo poważne konsekwencje. W przypadku, gdy krew krąży mniej sprawnie, organy i komórki ciała są słabiej i wolniej odżywiane, brakuje minerałów i witamin. Może to powodować różne schorzenia. Całe szczęście, z pomocą przychodzi nam natura, która stworzyła różne zioła, które usprawniają krążenie krwi. W tym artykule znajduje się kilka przykładów leczniczych, naturalnych naparów.

MAGICZNY GŁÓG

Zdecydowanym królem ziół na poprawę krążenia jest głóg. Głóg to dosyć popularna roślina parkowa i ogrodowa, która poza swą niewątpliwie atrakcyjną aparycją posiada również niezwykłe właściwości. Kwiatostany tej rośliny zawierają substancje usprawniające i wzmacniające naczynia wieńcowe i regulujące rytm serca.

ZDROWOTNY SKRZYP

Napary z tej rośliny są ostatnio w modzie, dzięki czemu można je znaleźć nie tylko w aptekach, ale również w supermarketach czy osiedlowych sklepikach. Skrzyp obniża poziom „złego” cholesterolu we krwi, co zapobiega twardnieniu naczyń krwionośnych i poprawia krążenie krwi.

ROZMARYN I… MLECZ

Inne zioła na poprawę krążenia można znaleźć we własnym ogrodzie. Rozmaryn to popularna przyprawa do mięs i ryżu, która jest również stosowana do uśmierzania bólu i likwidowania uczucia ciężkości spowodowanych zaburzonym krążeniem. Mniszek lekarski, czyli tak zwany mlecz, również może stanowić doskonały składnik naparów leczniczych. Ma właściwości kojące i usprawnia krążenie krwi w nogach.