Leki ziołowe na kłopoty z pamięcią

milorzab2Na kłopoty z pamięcią najlepsze są leki ziołowe i to nie jest wcale żart. Każdy z nas ma takie problemy jak znalezienie kluczy, ale te problemy są po prostu chwilowe, jednak z wiekiem kłopoty z pamięcią po prostu nawracają i stają się coraz bardziej uciążliwe. A dobra pamięć jest po prostu bardzo ważna przede wszystkim dlatego, że bez niej nie można prawidłowo funkcjonować. Co więc robić, gdy pojawiają się problemy z pamięcią?

Środki ziołowe  polecanie nie tylko przez zielarzy, ale i lekarzy, którzy zajmują się fitoterapią to przede wszystkim wyciągi z miłorzębu dwuklapowego, bacopa monniera, eleuterokoka kolczastego czyli żeń-szenia syberyjskiego.

Miłorząb dwuklapowy jest stosowany od ponad 2500 lat w medycynie chińskiej jako środek w leczeniu zaburzeń umysłowych i oddechowych. Badania wykazały skuteczność w leczeniu pamięci utraconej w wyniku udaru mózgu lub w początkowym stadium choroby Alzheimera. Miłorząb ma także zastosowanie w utracie pamięci związanej z wiekiem oraz przy chronicznym dzwonieniu w uszach. Natomiast Bacopa monniera to środek stosowany przede wszystkim w medycynie naturalnej w Indiach. Poprawia pamięć i koncentrację, działa uspokajająco i przeciwlękowo. Żeń-szeń syberyjski jest ceniony zwłaszcza na wschodzie Rosji. Roślina pomaga w poprawie pamięci , dodaje energii, stabilizuje poziom cukru. Leki ziołowe na bazie tych roślin są więc jak najbardziej wskazane w stanach problematycznych z pamięcią.