Matero – specjalne naczynko do parzenia yerba mate. Gwarancja smaku i aromatu

Herbata to napój, który często gości na naszych stołach. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki ulubionego napoju. Choć nadal najczęściej sięgamy po czarną herbatę z cytryną, to coraz chętniej próbujemy również innych naparów.

Ogromną popularnością ze względu na swoje właściwości lecznicze i wyjątkowo intensywny aromat cieszy się yerba mate. Żeby czerpać pełnię przyjemności z rozkoszowania się jej smakiem, należy zadbać o odpowiednie podanie – mate nie powinno się zaparzać w kubku czy filiżance, lecz w specjalnie do tego celu przeznaczonym naczyniu o nazwie matero.

Matero, czyli jak odpowiednio podać mate

Pod tajemniczą nazwą matero kryje się małe naczynko, które powstało właśnie z myślą o parzeniu yerba mate. Wykonane jest z tykwy lub drewna, czasami pojawia się również w wersji glinianej. Wypełnia się je mate i zalewa wodą w temperaturze 75 stopni C. Tylko matero gwarantuje, że zaparzona mate będzie miała tak intensywny smak i zapach, jak mieć powinna. Herbatę należy pić przez specjalnie do tego przeznaczoną rurkę o nazwie bombilla. Tak przygotowany napój jest niezwykle aromatyczny i zapewnia długotrwałe orzeźwienie. Pobudza znacznie lepiej niż kawa, dostarcza mnóstwo witamin (zwłaszcza z grupy B) oraz minerałów. Jego regularnie przyjmowanie znacznie wzmacnia odporność i poprawia ogólną kondycję.