Właściwości białej herbaty

liście białej herbaty

Gatunek i metody palenia herbaty mają znaczny wpływ na jej właściwości lecznicze. Na szczególną uwagę zasługuje biała herbata, która powstała pomiędzy 900 a 1200 rokiem w Chinach. Znany jest fakt, że przez wiele dziesiątek lat podawana była jedynie na dworze cesarskim i do dziś kojarzona jest z luksusem i dostojnością.

Herbata biała posiada wiele wartościowych cech. Przede wszystkim, podobnie jak herbata zielona bogata jest w antyoksydanty, które

są nieocenione w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Pomagają również w odchudzaniu i ułatwiają wypróżnianie. Biała herbata jest także źródłem przeciwutleniaczy, odpowiedzialnych za neutralizację wolnych rodników, co korzystnie wpływa na zachowanie pięknej skóry. Działa również bakteriobójczo i pozwala lepiej niż inne herbaty uzupełnić brak płynów w organizmie.

Picie herbaty białej może z powodzeniem zastąpić czarną odmianę, a także kawę. Mimo, że zawiera niewielką ilość kofeiny, jest bogata w wiele pierwiastków, m. in. fluor i magnez, dzięki czemu działa pobudzająco na organizm. Herbata biała ma silne działanie antynowotworowe i wzmacnia układ kostny, dlatego polecana jest przy problemach wynikających z osteoporozy oraz zapaleń stawów, a także złamań kości.