Chcesz oczyścić organizm z toksyn? Dużo pij!

Osoby świadome tego, jak wszechobecne w dzisiejszym świecie są toksyny, często zastanawiają się, jak usprawnić ich wydalanie z organizmu. Zrobić to można na wiele sposobów, ale z pewnością najważniejszą i jednocześnie najprostszą do wdrożenia zasadą jest ta, by dużo pić. Zyskać tym zresztą można dużo więcej niż tylko wydalenie toksyn. To także zmniejszenie cellulitu, lepsze nawilżenie skóry oraz ogólnie lepsze działanie organizmu. W znacznej części składa się on z wody, toteż kiedy jest dobrze nawodniony, działa lepiej w każdym aspekcie, nawet jeśli chodzi o spalanie tłuszczu. Pozwala to też zachować efektywną pracę mózgu, ponieważ w sytuacji odwodnienia (a o lekkim odwodnieniu świadczy już samo to, że chce nam się pić!) zmniejsza się jego objętość. Dlatego pijąc więcej płynów, można też usprawnić pracę mózgu, myślenie, pamięć i koncentrację.

Jak pić więcej i po co sięgać?

Chcąc zapewnić sobie ważny efekt nawodnienia organizmu, jakim jest oczyszczanie organizmu z toksyn, nie można oczywiście sięgać po napoje, które mają wiele szkodliwych produktów i związków. Nie jest wszystko jedno, co się pije, nie mogą to być słodkie napoje gazowane, napoje energetyczne czy, co gorsza, alkohol! Najlepsza jest oczywiście niegazowana woda mineralna, choć specjaliści przekonują, że nadmiar minerałów może odkładać się w organizmie i to także nie jest sprzyjająca sytuacja. Prócz wody, warto też sięgać po herbatki ziołowe i owocowe, oczywiście niesłodzone. Wśród tych pierwszych najkorzystniej będzie wybierać zioła o działaniu moczopędnym, wśród których prym wiodą pokrzywa i zielona herbata, ale takie działanie ma też bratek, babka lancetowata czy pietruszka. Owocowe herbatki mają zaś to do siebie, że mają wyraźny, przyjemny smak nawet gdy nie dodaje się do nich cukru, więc ich picie jest tym przyjemniejsze. Można też sięgać po dość słabą czarną herbatę, bez żadnych dodatków.

Warto przy tym pamiętać, że najlepsze nawodnienie organizmu zapewnia picie małymi łykami, a nie szybkie, by nie musieć poświęcać wiele uwagi temu zadaniu. Warto na przykład w różnych miejscach porozstawiać butelki z wodą, by pić przy różnych okazjach.