Czopki na różne dolegliwości

czopki

Specyficzny rodzaj leków, jakim są czopki, ze względu na swój sposób aplikacji nie budzi wielkiego entuzjazmu. Czopki zwykle podawane są dzieciom, które nie potrafią jeszcze zażywać innych leków, tym bardziej że wiadomo, że działają one bardzo szybko. Warto skorzystać z tej ich właściwości, a także innych cennych, które sprawiają, że trudno jest je zastąpić i nie warto z nich rezygnować, także w dorosłym życiu.

Na ból i gorączkę

Zdecydowanie najbardziej znane są czopki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, zawierające paracetamol czy ibuprofen. W przypadku wielu rodziców jest to lek pierwszego wyboru gdy chodzi o małe dzieci. Aplikacja czopków u niemowląt sprawia na pewno mniejszy problem niż podawanie innych leków, a przy tym bardzo ważną cechą jest fakt, że działają one bardzo szybko. Jest to kluczowe, gdy trzeba szybko zbić groźną gorączkę. Dorośli zaś szczególnie docenią możliwość szybkiego pozbycia się bólu. Owa szybkość działania wynika z tego, że substancje znajdujące się w jelicie grubym są szybko wchłaniane do organizmu.

Przeciw wymiotom

Z pewnością każdy, kim targają torsje, chce się jak najszybciej ich pozbyć, ale jak zażyć lek doustnie, kiedy istnieje ryzyko, że za chwilę się go zwróci? Czopki przeciwwymiotne są w takich przypadkach niezastąpione, nie tylko w przypadku dzieci. Przydadzą się przy grypie żołądkowej czy zatruciu pokarmowym, na pewno więc warto mieć je swojej apteczce.

Na hemoroidy

Leki doodbytnicze są też świetnym remedium na problemy z hemoroidami. Natychmiastowo łagodzą przykre dolegliwości, a także poprawiają stan żył. Te i inne czopki znajdziesz po przejściu na stronę internetową.