Czym jest tarczyca bajkalska?

Wśród wielu znanych i używanych powszechnie roślin są i takie, które cieszą się mniejszym powodzeniem – choć niesłusznie. Należy do nich wyjątkowo ciekawa tarczyca bajkalska. W dobie coraz większej popularności zdrowego trybu życia i powrotu do naturalnych metod leczenia i wzmacniania organizmu ta roślina zyskuje coraz większy rozgłos. Jak się ją stosuje i kiedy może być skuteczna?

Gdzie rośnie, skąd pochodzi?

Roślinę tę stosowano głównie w tradycyjnej medycynie chińskiej, jednak rośnie także w naszym klimacie. Ma różowo – fioletowe kwiatki i można z powodzeniem ją sadzić, jeśli tylko wie się o jej dobroczynnym wpływie na organizm człowieka. Wiedzy tej dostarcza medycyna ludowa wzbogacona o wykonywane nowoczesnymi, naukowymi metodami badania in vitro i in vivo.

Wpływ na organizm

Istnieje kilka udowodnionych działań tarczycy bajkalskiej. To przede wszystkim działanie uspokajające i nasenne, które pozwala odprężyć się i zniwelować stres. Można jednak stosować ją także w celu poprawienia krążenia krwi, zapobiegania bolesnym skurczom mięśni, wyrównania poziomu cukru we krwi czy jako lek wspomagający pracę wątroby i łagodzący objawy epilepsji. Oczywiście zanim zastosuje się tarczycę bajkalską w poważnym schorzeniu warto skonsultować się z lekarzem.