Jak chronić się przed smogiem i zanieczyszczeniem powietrza za pomocą antysmogowej maseczki sportowej

maseczka sportowa

Mieszkasz w mieście o złej jakości powietrza? Uprawiasz sport na świeżym powietrzu w smogowe dni? Szukasz sposobów, aby uchronić się przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń po

wietrza? Jeśli tak, to nie szukaj dalej. Maseczka sportowa to doskonałe narzędzie, które może pomóc uchronić Cię przed szkodliwymi skutkami smogu. Oto jak to zrobić:

Jak wybrać antysmogową maskę sportową

Wybór odpowiedniej dla Ciebie antysmogowej maski sportowej zależy od rodzajów sportów, które uprawiasz oraz od warunków panujących w Twoim mieście. Jeśli uprawiasz sport regularnie, jesteś bardziej narażony na wpływ smogu. Jeśli biegasz lub jeździsz na rowerze na świeżym powietrzu, jesteś bardziej zagrożony niż ktoś, kto gra w golfa lub jeździ do pracy. Musisz również rozważyć rodzaj antysmogowej maski sportowej, którą chcesz kupić.  Zazwyczaj maseczka sportowa jest  również wyposażona w dodatkowe filtry, dzięki czemu można zmienić ilość zasysanego powietrza.

Maseczka sportowa do biegania

maseczka sportowa

Istnieje wiele dyskusji na temat tego, czy bezpieczne jest bieganie podczas zanieczyszczenia powietrza. Niektóre badania sugerują, że bieganie podczas smogu może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka płuc, alergie i astmę. Jednak inne badania pokazują, że ćwiczenia podczas smogu są tak samo bezpieczne jak ćwiczenia w czystym powietrzu. Jest to osobisty wybór, który zależy od Twojego zdrowia, preferencji i stylu życia. Jeśli jednak chcesz biegać podczas smogowej pogody, warto zaopatrzyć się w antysmogową maseczkę sportową. Dzięki temu łatwiej będzie Ci oddychać i ochronisz oczy przed szkodliwymi cząsteczkami w powietrzu

Gdzie kupić?

Niedrogie sportowe maseczki antysmogowe znajdziesz w sklepach sportowych. Możesz też zamówić maseczki sportowe online np. tutaj lub kupić je w sklepach z wyposażeniem fitness lub w sklepach sportowych.