Jakie właściwości ma matcha?

Rynek herbat jest bardzo rozbudowany i osobie, która nie zna się na herbatach może być ciężko zdecydować się na jeden rodzaj. Oczywiście najlepiej jest próbować metodą prób i błędów, aż w końcu znajdzie się odpowiedni rodzaj napoju do naszych oczekiwań. Nie warto jednak poprzestawać na herbatach tak popularnych jak czarna i warto spróbować na przykład matcha.

matchaPrzyjęło sie przekonanie, że herbata zielona matcha należy do dobrych wyborów ze względu na nasze zdrowie, jednak jakie tak naprawdę posiada właściwości? Zawiera bardzo wiele minerałów i witamin: cynk, potas, wapń, sód, żelazo, beta karoten oraz błonnik pokarmowy. Działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie. Obniża poziom ciśnienia we krwi oraz złego cholesterolu. Dzięki właściwościom detoksacyjnym usuwa toksyny we krwi. Reguluje procesy trawienne oraz dodaje energii. Może z powodzeniem zastąpić kawę. Zawarte w niej przeciwutleniacze potrafią niwelować zgubny wpływ wolnych rodników na organizm.

Herbata matcha jest polecana także dla osób aktywnych, które dbają o dietę o tych, którzy chcą trochę schudnąć. Spala ona bowiem tkankę tłuszczową i przyspiesza metabolizm. Niektórzy badacze mówią, że pozwala spalać kalorie nawet trzy-cztery razy szybciej. Japończycy, którzy ją piją są narodem najdłużej żyjącym, co świadczy o tym, że herbata spowalnia procesy starzenia się.