Maseczki dla dzieci – jak ochronić swoje pociechy przed smogiem?

W obecnych czasach – szczególnie jesienią i zimą bardzo powszechny staje się problem mocno zanieczyszczonego powietrza i smogu. Aby skutecznie chronić przed groźnymi chorobami układu oddechowego siebie i swoje pociechy warto zainwestować w maski antysmogowe.

Jak wybrać odpowiednią maskę antysmogową dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? W jakim wieku dzieci mogą zacząć używać takich masek? Oto kilka sprawdzonych wskazówek i porad. 

Maseczki dla dzieci i ich parametry – czym kierować się przy wyborze maski antysmogowej?

W czasie gdy doskwiera smog osoby starsze, z przewlekłymi chorobami układu oddechowego a także kobiety w ciąży i dzieci powinny unikać wychodzenia z domu na świeże powietrze. Jeśli jednak opuszczenie mieszkania jest konieczne warto wtedy skorzystać z maseczek antysmogowych.

Przy zakupie takiej maski dobrze jest zwrócić uwagę na takie parametry jak efektywność i rodzaje filtrów, a także obecność lub brak zaworów ułatwiających oddychanie.

Maseczki dla dzieci – tak czy nie?

Układ oddechowy – w tym płuca u małych dzieci ciągle się rozwijają. Dlatego aby zapobiegać ciężkim chorobom, warto zainwestować w specjalne maski przeznaczone właśnie dla najmłodszych. Dzięki nim możemy chronić dzieci przed smogiem jednocześnie nie nadwyrężając ich układu oddechowego.