Możliwości miodu wielokwiatowego

miód

Każdy miód ma właściwości potrafiące zaradzić wielu dolegliwościom zdrowotnym. Mają one także wpływ na układ naczyniowy oraz sercowy. Miody wielkokwiatowe wzmacniają serce le nie jest t jeszcze ich największa zaleta. Co jeszcze potrafi ta słodka substancja?

Właściwości miodu wielokwiatowego

Miód wielokwiatowy pochodzi z wielu kwiatów, dlatego też jego właściwości i składniki są zróżnicowane, przez co działają na wiele różnych schorzeń i dolegliwości. Odznacza się dużą zawartością krzemu, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, odbudowy włosów, skóry i paznokci. Miody wielokwiatowe od dawna były już stosowane do leczenia astmy, kataru siennego czy też alergii dróg oddechowych. Warto stosować regularnie miód wielokwiatowy na miesiąc przed okresem pylenia, co może skutecznie uchronić osoby uczulone przed całą kaskadą nieprzyjemnych objawów.

Miody wielokwiatowe są polecane osobom, które cierpią na dolegliwości wątroby oraz woreczka żółciowego, ponieważ wspomagają procesy detoksykacji mające na celu oczyszczenie wątroby z nagromadzonych toksyn. Ich rola polega na stymulowaniu tego organu do pracy, co wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Produkty pszczele sprawdzą się także jako uzupełnienie w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych.