Nogi bez ciężaru – naturalne sposoby

Znasz to wrażenie, gdy wydaje się, że twoje nogi zrobione są z twardej i ciężkiej gliny, a każde ich dotknięcie sprawia charakterystyczny ból? Jeśli obserwujesz również i u siebie tzw. uczucie ciężkich nóg to tutaj możesz przeczytać słowo pocieszenia – należysz do licznego grona ludzi, którzy również zmagają się z tym problemem. Nie jesteś więc sama, a co za tym idzie powinnaś czuć się nieco raźniej.

Tyle słownego wsparcia. Problem nie jest jednak błahy, bo takie dolegliwości mogą świadczyć o poważnych schorzeniach nóg. A nawet jeśli jeszcze nie dolega Ci nic poważniejszego, to długotrwałe tolerowanie tego typu problemów z nogami może przerodzić się w schorzenie przewlekłe.

Warto więc zawczasu zadbać o swoje dolne kończyny. Najważniejszy jest ruch – nogi zastygłe w jednej pozycji przez wiele godzin sprzyjają powstawaniu opuchlizny, więc kiedy to tylko możliwe warto sobie zrobić przerwę od pracy przy biurku i przejść się pieszo po schodach.

Jeśli jednak na brak ruchu nie mamy większego wpływu, można sięgnąć po preparaty poprawiające działanie układu krwionośnego w nogach. Tego typu środki, najczęściej oparte na bazie rutyny, diosminy, wyciągu z kasztanowca bądź też hesperdyny, ograniczają również powstawanie obrzęków i zakrzepów krwi. Specyfiki te najczęściej przyjmują postać kremu, żelu, bądź też sprayu, można jednakże zakupić aptece tabletki doustne, o podobnym składzie i działaniu, lecz reagujące nieco wolniej.

Również zioła na uczucie ciężkich nóg mogą pomóc. Dobrym rozwiązaniem są tu przede wszystkim kąpiele w wodzie z dodatkiem olejku lawendowego, bądź też herbacianego. Do tego celu można również wypróbować rumianek lub rozmaryn. Po takich kuracjach nogi staną się o wiele lżejsze.