Olfen Żel – na bóle mięśni i stawów

W każdej domowej apteczce powinno znaleźć się lekarstwo, które zwalczy nagłe drobne stłuczenie lub ból pleców. Przed konsultacją lekarską warto zastosować lek dostępny bez recepty, który zazwyczaj pomaga. Tak działa Olfen Żel. Znajdująca się w każdym opakowaniu olfen żel ulotka zawiera szczegółowy opis leku.

Kiedy i w jaki sposób należy stosować lek Olfen Żel?

Stosuje się go przy stanach zapalnych mięśni i stawów, wiązadeł i ścięgien lub bólu pleców. Dolegliwości te są często następstwem nadwyrężeń, stłuczeń lub urazów powstałych wskutek codziennej aktywności. Lek w formie żelu stosuje się miejscowo na skórę, bo działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Działa kojąco i chłodząco z powodu swego wodno-alkoholowego podłoża. Olfen Żel cena uzależniona jest od jego ilości dostępnej w opakowaniu. W zależności od miejsca zakupu tubki 50g i 100g Olfen Żelu cenowo są różne, ale przystępne. Dlatego warto mieć zawsze jedną tubkę pod ręką.

Kiedy nie należy go stosować?

W przypadku uczulenia na diklofenak czyli główny składnik tego leku lub na którykolwiek z jego pozostałych składników. Nie powinien być stosowany na otwarte rany, wypryski lub na duże powierzchnie skóry. Jeżeli po 7 dniach stosowania tego leku nie będzie poprawy należy skonsultować się z lekarzem.

Kto nie może stosować tego leku?

Żelu Olfen nie mogą stosować kobiety w trzecim trymestrze ciąży oraz dzieci i młodzież poniżej 14 roku życia. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące zalecanych środków ostrożności przy stosowaniu tego leku zawarte są w olfen żel ulotce dołączonej do opakowania.