Pyłek pszczeli – właściwości lecznicze

Pyłek pszczeliWszyscy wiedzą o właściwościach zdrowotnych miodu, ale tylko osoby stosujące naturalne preparaty wzmacniające doceniają właściwości pyłku.

Pyłek pszczeli
Występuje także pod nazwą pyłku kwiatowego, jest produktem ubocznym w pasiekach. Zbierany jest przez pszczoły jako rezerwa pokarmowa na czas, kiedy nie kwitną rośliny. Zbierany z roślin i ziół ma niezwykle bogaty skład. Zawiera ponad 200 czynnych substancji, w tym witaminy, biopierwiastki, aminokwasy, węglowodany, sole mineralne, białka.

Taka różnorodność składników decyduje o właściwościach zdrowotnych pyłku pszczelego. Kuracja pyłkiem znacząco podnosi odporność organizmu, dlatego powinien być przyjmowany jesienią i na wiosnę. Eliminuje uczucie zmęczenia i znużenia, dodaje energię, więc szczególnie zalecany jest osobom żyjącym bardzo aktywnie i osobom starszym.

Bogaty skład pyłku kwiatowego sprawia, że powinny przyjmować go osoby z anemią lub stosujące diety odchudzające o monotonnym składzie(np. Dukana).

Wystarczy przyjmować pyłek 4 razy dziennie, by zauważyć wyraźną poprawę w kondycji organizmu. Pyłek należy przyjmować ok. 30 min. przed jedzeniem, lepiej jest przyswajany po rozpuszczeniu w wodzie lub mleku. Kuracja powinna trwać 2 miesiące, a potem trzeba zrobić przerwę.