Uzupełnianie mikroelementów po ciężkim treningu – izotoniki

izotonik w proszku bez cukru

Ciężki trening kosztuje nasze ciało wiele wysiłku, a co za tym idzie? Wykorzystywanie zapasów, które wcześniej sobie odłożyliśmy. Jednak nie mowa tutaj o zapotrzebowaniu energetycznym (kcal) tylko o mikroelementach, które wykorzystujemy. Najprostszą formą pomocy dla naszego organizmu jest izotonik tzn. napój lub proszek rozpuszczalny w wodzie zawierający elektrolity, składniki mineralne i witaminy potrzebne do regeneracji dla naszego organizmu.

Utrzymywanie nawodnienia organizmu

Kluczowym elementem podczas intensywnego treningu jest nawodnienie. Ciało dorosłego człowieka składa się aż z około 60% wody, a podczas ćwiczeń wypacamy więcej, niż nam się wydaje. Moment, w którym czujemy pragnienie to komunikat, że już jesteśmy odwodnieni! Zaburzenie nawodnienia naszego organizmu nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie. Pomijając spadek wydolności, siły i zdolności naszego organizmu podczas treningu może negatywnie wpływać na nasz układ krwionośny i prowadzić do np. omdleń. Właśnie dlatego podczas treningu tak ważne jest regularne picie wody lub izotonika, który zadba o nasze mikroelementy i nawodnienie.

Niestety odpowiedniki sklepowe często zawierają duże ilości cukru, a ich cena pozostawia dużo do życzenia. Na szczęście w sklepach z suplementami możemy kupić izotonik w proszku bez cukru! Przede wszystkim jest to korzystniejsza opcja dla naszego portfela i jest to idealne rozwiązanie dla osób liczących kalorie, które chcą wspomóc swoje ciało w procesie odbudowy. Warto wspomnieć, że sklepy oferują różne smaki, więc każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!

izotonik w proszku bez cukru

Proces przygotowania izotonika w proszku

Samo przygotowanie jest banalnie proste, najłatwiej będzie przy użyciu shakera lub butelki. W końcu chcemy, żeby nasz napój towarzyszył nam na treningu. Na początku odmierzamy zgodnie z instrukcją odpowiednią ilość proszku, a następnie zalewamy wodą i dokładnie mieszamy. To wszystko, nasz izotonik jest gotowy, żeby wspierać nasz organizm podczas ciężkiego treningu.