Właściwości herbaty lapacho

lapacho

Herbaty lapacho nie znajdziesz w tanich dyskontach ani sklepikach osiedlowych. Najlepsze rzeczy osiąga się z wysiłkiem, i tak też jest w przypadku kupowania herbaty lapacho, którą znajdziesz w herbaciarni lub sklepie internetowym z wysokogatunkowymi herbatami (zobacz lapacho na KrainaHerbaty.pl). Jakie są właściwości herbaty Inków i dlaczego tak wiele osób nie wyobraża już sobie życia bez filiżanki lapacho?

Właściwości lapacho

Lapacho pochodzi z Ameryki Południowej i jest stosowana przez rdzenną ludność od setek lat. Pomaga na niemal wszystkie dolegliwości. Co sprawia, że lapacho jest tak wszechstronna? Przede wszystkim, herbata zawiera liczne pierwiastki mineralne. Należą do nich: wapń, żelazo, magnez, mangan oraz potas. Nie musisz wydawać majątku na kremy z koenzymem Q10 – w najlepiej przyswajalnej formie znajdziesz go w herbacie lapacho! Napar uodparnia organizm, zwalcza wolne rodniki i działa stymulująco na cały układ odpornościowy. Niektórzy uważają nawet, że lapacho ma działanie antynowotworowe i zalecają picie naparów osobom cierpiącym na tę chorobę.

Przeciwwskazania

Lapacho nie wolno łączyć z lekami przeciwzakrzepowymi. Nie zaleca się równiez picia lapacho kobietom w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie zaleca się również podawania lapacho małym dzieciom. Wynika to z wciąż trwających badań nad działaniem herbaty. Możliwe, że wkrótce wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane, a lapacho będzie polecana jako najzdrowsza herbata świata.