Wyciskarki do soków – alternatywa dla sokowirówek

Do tej pory, jeżeli chcieliśmy uzyskiwać świeży sok z owoców, musieliśmy zaopatrzyć się w sokowirówkę, która zdecydowanie królowała na rynku artykułów gospodarstwa domowego.

Dzisiaj, tradycyjne sokowirówki mają godnego rywala, który choć dopiero wkracza na rynek, zdobywa coraz większą popularność i zbiera pozytywne noty. Mowa tu oczywiście o wyciskarkach do soków.

Wyciskarki do soków, a sokowirówki – inny model pracy

Nowoczesne wyciskarki do soków niemal całkowicie różnią się od tradycyjnych sokowirówek. Rozbieżności te polegają zarówno na wykorzystywaniu procesu technologicznego, budowie, jak i efektach swojej pracy. Wyciskarki do soków wykorzystują o wile mniejszą ilość obrotów. Ich zakres to ok. 80-100 obrotów na minutę. Proces otrzymywania soku polega na miażdżeniu surowca przez wałek oraz wyciskaniu miąższu na sicie.

Z wyciskarkami możesz więcej

Różnicę stanowi również fakt, ze wyciskarki do soków są uniwersalne i nie ograniczają swoich możliwości jedynie do pracy z owocami. Pozwalają na wyciskanie większej ilości surowców niż sokowirówki. W wyciskarkach można wyciskać również warzywa liściowe, twarde warzywa korzenne, cytrusy i trawy. Możemy zatem uzyskać sok zarówno z jabłek, bananów, jak i buraków, marchwi, selera czy kapusty, pokrzywy, sałaty.