Żeń szeń na raka i nie tylko

Żeń szeń czerwony, podobnie, jak jego biały odpowiednik, pochodzi z korzenia rośliny rosnącej na terenie Azji, Panax ginseng. Różna jest technologia przetwarzania korzenia – materiał leczniczy zwany czerwonym żeń szeniem uzyskiwany jest w drodze obróbki termicznej, a przez to wywiera silniejszy efekt, natomiast biały uzyskuje się wprost z wysuszonego korzenia.

Żeń szeń na raka

zmielony korzeń czerwonego żeń szeniaObok silnego działania podnoszącego odporność organizmu, libido i obniżającego stres, czerwony żeń szeń wykazuje właściwości antynowotworowe – pomaga zapobiegać rakowi jelit i odbytu. Jest bardzo przydatny jako suplement w trakcie odbywania chemioterapii przez osoby chore na raka.

Co jeszcze bardziej interesujące, naukowcy stwierdzili, że czerwony żeń szeń jest w stanie powstrzymać rozwój guza, a nawet zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Pomaga również w stanach chronicznego zmęczenia, których szczególnie mocno doświadczają osoby z nowotworami.

Żeń szeń zapobiega infekcjom wirusowym i obniża dokuczliwość objawów w chorobach serca. Podnosi koncentrację, obniża stres i poprawia wydajność organizmu.

Korzeń możemy dostać w formie proszku, w ampułkach i tabletkach. Warto zwrócić uwagę, że choć żeń szeń biały może mieć podobne właściwości, większość badań potwierdzających wpływ jego działanie wykonana była na żeń szeniu czerwonym.