Do czego przyda się pieprz cayenne?

W domu zawsze warto mieć różne przyprawy, bo to właśnie one potrafią odmienić nudną potrawę w prawdziwy majstersztyk sztuki kulinarnej. Przyprawy nie są drogie, nawet te sprowadzane z odległych zakątków świata kosztują tak naprawdę maksymalnie kilka złotych. Nic nie stoi na przeszkodzie zatem, by mieć pełen przegląd najpopularniejszych przypraw.

Do czego przyda się pieprz cayenne?

W kuchni osób lubiących ostre przyprawy, bardzo dużą popularnością cieszy się pieprz cayenne od Planteon.pl. To przyprawa, której naprawdę trzeba używać z bardzo dużym wyczuciem i umiarem. Już dosłownie szczypta tego pieprzu potrafi sprawić, że danie będzie szalenie ostre. Ten pieprz idealnie nadaje się do przygotowywania marynat, na przykład do kurczaka albo wieprzowiny, którą później będzie się grillowało. Bazą takich marynat zwykle jest oliwa oraz sok z cytryny. Tak przygotowane mięso smakuje idealnie, pasuje do lekkich sałatek, które będą raczej łagodne w smaku. Taki miks tego co ostre, oraz tego co delikatnie słodkawe i łagodne, uzupełnia się znakomicie.

Pieprz cayenne to dań kuchni meksykańskiej

Ten ostry pieprz jest również idealny do przygotowywania dań wywodzących się z kuchni meksykańskiej. Warto zatem znaleźć kilka pomysłów na to, jak urozmaicić swoje stałe menu, a następnie przystąpić do gotowania i zaserwować swojej rodzinie coś ostrego rodem z Meksyku. W daniach kuchni meksykańskiej jest dużo mielonego mięsa, a także sycącej fasoli czy kukurydzy, do których opisywany tutaj pieprz również świetnie pasuje.