Jak pozbyć się chronicznego stanu zapalnego z cynamonem?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że u źródeł wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, miażdżyca, nowotwory, choroba Alzheimera leży chroniczny stan zapalny.

Taki przewlekły stan zapalny o niskiej intensywności ma ukrytą formę i przez długi czas nie daje żadnych objawów. W międzyczasie powoduje wzmożony stres oksydacyjny wyzwalający choroby autoimmunologiczne. Jak najlepiej pozbyć się przewlekłego stanu zapalnego? Należy wprowadzić odpowiednią dietę bogatą w rośliny zielone, którą można wzbogacić odpowiednimi ziołami.

Zioła i przyprawy działająca przeciwzapalnielaska cynamonu

Przeciwzapalnie działa bardzo wiele przypraw. Wśród nich laska cynamonu od Planteon.pl i kurkuma wyróżniają się szczególnie silnym działaniem. Laski cynamonu można dodawać na przykład do wywarów z ziół albo gotowania owsianki. Cynamon obniża poziom cholesterolu, przyspiesza metabolizm i reguluje poziom cukru we krwi. Z kurkumy można z kolei przygotować leczniczą pastę, którą można dorzucać do koktajli, napojów, a nawet ciast i sosów. Kurkuma ma wręcz niewiarygodną zdolność likwidowania stanu zapalnego. Niszczy zarówno wirusy, bakterie, jak i grzyby.
Bardzo silnie przeciwzapalnie działa także ocet jabłkowy.

Jakiej żywności należy unikać?

Jeśli cierpimy z powodu chronicznego stanu zapalnego bezwzględnie musimy zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej. Najlepiej ograniczyć lub całkowicie wyeliminować z diety czerwone mięso, mleko i jego przetwory, oraz rafinowany cukier.