Dobre zioła na naszą wątrobę

dobre zioła na naszą zmęczoną wątrobę

Każdy z nas chce jak najlepiej dbać o swój organizm i zdrowie. Ważnym narządem naszego organizmu jest wątroba. Pełni ona wiele ważnych funkcji oraz odpowiada za prawidłowy przebieg reakcji biochemicznych i metabolicznych, ale także za detoksykację, czyli prawidłowe oczyszczanie naszego organizmu z toksyn i ubocznych produktów wielu reakcji. Dlatego też wspomagamy naszą wątrobę różnymi suplementami diety. Zioła na wątrobę są również ciekawym sposobem na jej ochronę. Zastanówmy się, które zioła najlepiej poprawią funkcjonowanie naszej wątroby.

Ostropest plamisty (Silybum Marianum) i jego działanie

Chcąc pomóc w regeneracji naszej wątroby, warto pomyśleć o przyjmowaniu interesującego zioła, jakim jest ostropest plamisty. Zawiera on pewną ważną i potrzebną dla wątroby substancję, mianowicie jest to sylimaryna, czyli naturalny kompleks flawonoidów.

Sylimaryna działa przeciwzapalnie, zapobiega wytwarzaniu kamieni żółciowych, jest więc pomocna u osób chorujących na nawracającą kamicę dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. Co więcej, sylimaryna wspomaga naturalny proces regeneracji wątroby, dlatego zalecana jest w takich chorobach, jak na przykład alkoholowe zapalenie wątroby, czy alkoholowa marskość wątroby oraz jej stłuszczenie.

Przewaga naturalnej sylimaryny nad suplementami diety wspomagającymi wątrobę

Warto podkreślić, że sylimaryna naturalna, znajdująca się w ziołach jest skuteczniejsza i lepsza, niż ta otrzymywana na drodze chemicznej i przemysłowej, znajdująca się w suplementach diety dostępnych w aptece. Dlatego warto zdecydować się na zioła na wątrobę, zamiast obciążać swój organizm tabletkami zawierającymi wiele dodatków chemicznych oraz utwardzaczy.

Zioła na wątrobę znajdziemy w tym sklepie, dlatego nie czekajmy dłużej i pomóżmy swojej wątrobie już dziś.