Jak stosować arnikę: Krótki przewodnik dla zdrowia i urody

arnika

‍Arnika jest rośliną, a jej wyciąg może być stosowany do różnych celów zdrowotnych. Arnikę stosuje się w leczeniu siniaków, zwichnięć, nadwyrężeń, bólów mięśni i innych drobnych urazów. Arnika pomaga także w łagodzeniu bólu i obrzęków mięśni i stawów. Do najczęstszych zastosowań arniki należy zmniejszanie siniaków po urazach lub drobnych zabiegach chirurgicznych, a także łagodzenie bólów mięśni. Roślina ta jest również stosowana jako środek tonizujący do włosów, środek odstraszający owady, dodatek do pasty do zębów, mydła, składnik kosmetyków i wiele innych. Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, jak stosować arnikę w codziennej rutynie.

Co to jest arnika?

Ziele arniki jest spokrewnione z jaskiernikiem. Obejmuje on wiele gatunków, w tym Arnica montana, A. sanderae i A. muricata. Gatunki te są stosowane w medycynie alternatywnej w leczeniu różnych dolegliwości. Głównymi składnikami arniki są arnidin i arnidiol, które mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i rozszerzające naczynia krwionośne.

Jak stosować arnikę w postaci balsamu do stosowania miejscowego?

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne arnika może być stosowana jako balsam do stosowania miejscowego. Można ją stosować w postaci kremu na stłuczenia, zadrapania i drobne rany. Aby przygotować krem, należy zmieszać proszek z olejem kokosowym lub masłem kakaowym. Można również stosować ją jako okład na twarz.

Jak stosować arnikę jako dodatek do szamponu?

Stosuj arnikę jako dodatek do szamponu. W tym przypadku należy przygotować szampon z 1 łyżki stołowej sproszkowanej arniki, 1 łyżki stołowej wody różanej, 2 łyżek stołowych oliwy z oliwek i szczypty kurkumy. Wymieszaj składniki razem w misce i dodaj wodę. Następnie używaj tego szamponu tak, jak zwykle. Szampon ten można również stosować w leczeniu bólu głowy, czy zatok.

Jak stosować arnikę jako środek odstraszający owady?

Jeśli cierpisz na infekcje przenoszone przez komary, takie jak malaria, denga lub Zika, możesz stosować arnikę jako środek odstraszający owady. Aby przygotować spray odstraszający owady, zmieszaj 2 łyżeczki arniki z 2 łyżeczkami wody różanej i dodaj do butelki z rozpylaczem. Następnie do butelki należy dodać wodę destylowaną i wstrząsnąć, aby wymieszać składniki. Umieść butelkę w ciemnym miejscu i rozpylaj mieszankę co noc przez 2 tygodnie. Można również przygotować pastę z arniki i stosować ją jako środek odstraszający owady. Aby zrobić pastę, zmiel 2 łyżeczki arniki z 1 łyżeczką kurkumy i przechowuj ją w szczelnym pojemniku. Opcjonalnie możesz spryskać pościel, aby stała się miękka i wygodna.