Jakie zioła są najlepsze na nadciśnienie?

zioła na nadciśnienie

Radzenie sobie z wysokim ciśnieniem krwi zwykle wymaga połączenia leków i zdrowej diety. Niektóre naturalne sposoby obniżania ciśnienia krwi, takie jak spożywanie czosnku, bazylii i innych ziół, również mogą być skuteczne. Jakie zioła na nadciśnienie są najskuteczniejsze?

Bazylia

Zioła na ciśnienie takie jak bazylia polecane są przez lekarzy. Zioło to jest znane z wysokiej zawartości eugenolu, związku roślinnego, który jest powiązany z obniżonym ciśnieniem krwi.

Żeń-szeń

Żeń-szeń to zioło hipotensyjne, które występuje w różnych formach, w tym ekstraktów, suszonych korzeni i oleju. Żeń-szeń reguluje ciśnienie krwi u pacjentów z hipotensją, najprawdopodobniej poprzez wpływ na funkcję naczyń krwionośnych, modulację autonomicznego układu nerwowego lub zmianę barorefleksu tętniczego.

zioła na nadciśnienie

Głóg

Głóg jest jednym z najlepszych ziół obniżających ciśnienie krwi. W rzeczywistości, spożywanie wywarów z głogu przynosi wiele korzyści dla układu sercowo-naczyniowego. Nie tylko obniża ciśnienie krwi, ale także zapobiega tworzeniu się skrzepów i poprawia krążenie krwi. Można go spożywać w postaci płynnego ekstraktu, tabletek lub herbaty ziołowej. Zioła na nadciśnienie dostępne są w aptekach.

Nasiona selera

Jest to w zasadzie zioło używane do przyprawiania gulaszu, zapiekanek, zup i innych pikantnych potraw. Zawiera ponad 20 związków przeciwzapalnych i substancję zwaną apigeniną, które sprawiają, że jest skuteczny w walce z nadciśnieniem. Działa również jako środek moczopędny i pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Ponadto zawiera ftalidy, które pomagają rozluźnić mięśnie wokół ścian tętnic i utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą. Stosowanie nasion pomaga obniżyć ciśnienie krwi, ale można również pić sok z rośliny w celu regulacji ciśnienia krwi.