Rozsmakuj się w zdrowych przysmakach

Leżąca na Bałkanach Grecja – centrum kuchni śródziemnomorskiej, a może jakiś inny rejon świata? Nikogo nie dziwi więc zmniejszona liczba incydentów sercowo – naczyniowych, jeśli tylko trzymamy się zbilansowanego odżywiania – taka dieta jest nie tylko zdrowa, ale również smaczna.

Anna Ciesielska w swoim dziele, jakim jest książka Filozofia Smaku uczy Polaków nie tylko rozsmakowywania się w specjałach, ale również podaje proste instrukcje jak je przygotować. Dzięki jej wskazówkom już nigdy nie popełnimy błędu przygotowując sałatkę grecką lub tzatziki, a także bez błędu rozpoznamy najlepszej jakości oliwę.

Wplatane pomiędzy rodowe receptury ciekawostki i wspomnienia uprzyjemniają czas spędzony z tą nietypową książką kucharską. Nie mniejsze znaczenie mają opisy regionalnych produktów i tradycji kultywowanych w różnych krainach oraz kulturach. Zawarcie ich dodaje książce „Filozofia smaku” niecodziennego charakteru, a także potwierdza jej prawdziwość.

Znajdujące się w dziele informacje to nie tylko świetna reklama kuchni, ale również cała filozofia dbania o swój organizm za pomocą zdrowego odżywiania. Ciesielska świetnie ukazuje arkana kulinariów z  nieznanej dotąd Polakom strony. Czy, warto spróbować tych wszystkich zdrowych przysmaków na żywo? Przekonaj się sam – testując jeden z przepisów zawartych w książce.