Vegevit i witamina D

D3, czyli witamina słońca, oraz B12 – kobalamina (np. z preparatu Vegevit), to ważne składniki odżywcze, które powinniśmy dostarczać wraz z codzienną dietą, jako substancje mające szczególny wpływ na zachowywanie równowagi psychicznej i fizycznej.

Suplement diety z B12

Stosowanie Vegevitu, zawierającego sproszkowane drożdże piwne oraz witaminę B12, uzupełnia niedobory i zapewnia odpowiedni poziom witaminy w organizmie. Preparat poleca się osobom, u których dostarczanie witaminy wraz z codzienną dietą jest niewystarczające. Suplementację zaleca się między innymi wegetarianom, weganom, osobom w stanach osłabienia itd.

Witamina D3

Witamina słońca, czyli witamina D3, to ważny składnik wpływający na utrzymanie zdrowia kości i zębów oraz składnik wspierający właściwe funkcjonowanie mięśni i pracę układu odpornościowego. Oprócz najważniejszego źródła witaminy D w organizmie, jakim jest synteza witaminy w skórze pod wpływem światła słonecznego, jej źródłem w produktach spożywczych są ryby (zwłaszcza te pełnotłuste, takie jak węgorz, śledź czy łosoś). Jednak najczęściej, nawet uwzględnienie w diecie tych produktów nie zapewnia stuprocentowego pokrycia zapotrzebowania organizmu na tę witaminę.