Efektywny spalacz tłuszczu – efedryna

Dążenie do szczupłej sylwetki nie kończy się na diecie i aktywności fizycznej. Równie często poszukuje się innych rozwiązań, jak cudowne herbatki i suplementy, które przyspieszą spalanie tłuszczu. Jednym z nich jest efedryna.

Efedryna spalacz tłuszczu

Ten kontrowersyjny składnik preparatów odchudzających naprawdę przyspiesza metabolizm i sprawia, że niechciane wałeczki szybciej znikają. Substancja została dokładnie przebadana pod tym kątem i oficjalnie została uznana za efektywny składnik suplementów odchudzających, który skutecznie przyspiesza spalanie tłuszczu i rzeczywiście pozwala szybciej pozbyć się nadwagi. Jest ona organicznym związkiem chemicznym, który pozyskiwany jest z rośliny o nazwie Ephedra sinica stosowanej od dawna w medycynie chińskiej.

Udowodnione skutki uboczne

Niestety szybko również się okazało, że efedryna (https://swiatsupli.pl/blog/spalacz-tluszczu-z-efedryna-dzialania-i-skutecznosc/) wywołuje bardzo dużo niepokojących efektów ubocznych i to czasem bardzo niebezpiecznych dla zdrowia. Działa między innymi jak amfetamina, czyli przede wszystkim uzależnia, a także negatywnie wpływa na układ krwionośny i nerwowy. Z tego powodu w suplementach stosuje się zamienniki, w tym przede wszystkim:
– alkaloidy PEA
– DMAA

Od 2004 roku zabronione jest dodawanie jej do suplementów na odchudzanie.