Jak uniknąć cukrzycy?

Cukrzyca to choroba, która atakuje ludzi szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych. Są to kraje, gdzie ludzie mogą kupić właściwie wszystko i mają nieograniczony dostęp do niezdrowego jedzenia. To właśnie brak właściwej diety jest najczęstszą przyczyną rozwoju cukrzycy.

Diagnoza i leczenie – jak to zrobić?

Każdy człowiek zdaje sobie sprawę, jak groźną chorobą jest cukrzyca. Każdy człowiek wie również, że cukrzyca jest związana z nieprawidłowym poziomem cukru we krwi. Cukrzycę można zdiagnozować na podstawie zwykłego prostego badania krwi. Jeżeli poziom glukozy na czczo przekracza normy laboratoryjne jest to wezwanie do konsultacji z lekarzem. Taki pacjent powinien już poczuć, że coś złego dzieje się z jego zdrowiem. Nawet kiedy glukoza jest na granicy normy laboratoryjnych, lekarz powinien zlecić powtórzenie badania. Warto jeszcze raz zrobić badanie krwi, niż później żałować.

Kobiety w ciąży a cukrzyca

Badanie krwi w kierunku cukrzycy jest obowiązkowe dla kobiet w ciąży. Kiedy w łonie kobiety rozwija się nowe życie, kobieta jest bardziej narażona na poważne choroby. Dlatego trzeba na bieżąco monitorować stan jej zdrowia. Nieleczona cukrzyca w ciąży zagraża także maleństwo. Dlatego też takie badanie przeprowadza się obowiązkowo dla każdej ciężarnej kobiety. Jest to coś więcej niż zwykłe badanie cukru na czczo. U kobiet ciężarnych wykonywana jest tak zwana krzywa cukrowa. Kobieta idzie do laboratorium i wypija roztwór glukozy. Później w odstępach czasu ma wykonywane badanie krwi. Lekarz może zinterpretować ten wyniki stwierdzić czy kobiecie nie zagraża tak zwana cukrzyca ciążowa.

Walka o cel

Rozpoznana cukrzyca w ciąży nie oznacza jeszcze, że kobieta do końca życia będzie musiała być pod opieką diabetologa i zażywać specjalne leki. Samo rozpoznanie cukrzycy w ciąży nie jest najgorszą diagnozą. Tak naprawdę cukrzyca może po ciąży zniknąć. Warto jednak, aby kobieta już zawsze pilnowała tego, co je i uważała na siebie. W ciąży należy ściśle stosować się do wskazań lekarza. Kobiety z rozpoznaną cukrzycą w ciąży mają o wiele większe ryzyko cesarskiego cięcia, ponieważ dziecko zazwyczaj jest duże. Dlatego też jest to ciąża, która musi być specjalnie traktowana i monitorowana przez lekarza. Cukrzyca to choroba, która powoduje także wiele innych komplikacji zdrowotnych. Wydaje się, że wszyscy słyszeli już o tak zwanej stopie cukrzycowej. Rany u osób chorych na cukrzycę trudno się goją. Dlatego warto zrobić wszystko aby uniknąć tej podstępnej choroby. Cel to prawidłowy poziom cukru (https://www.lekinatury.pl/pl/ziolowe-porady/cukrzyca/cukier-po-posilku.html).