Muira puama – zioło pomagające na wszystko

muira puama

Wiele jest ziół, które wykazują bardzo skuteczne, wieloaspektowe działanie, ale na ich tle muira puama i tak mocno się wyróżnia (zobacz działanie muira puama na KrainaHerbaty). Środek ten nie jest bardzo dobrze znany w Polsce, gdyż pochodzi z dalekiej Ameryki Południowej, w której stosowany jest od wieków.

W Polsce zaś i w innych krajach uchodzi przede wszystkim za doskonały sposób na pobudzenie libido i potencję, jest jednym z najsilniejszych naturalnych afrodyzjaków, ale nie tylko. Błędem byłoby postrzeganie muira puamy tylko jako środek na erotyczne dolegliwości, gdyż ta egzotyczna roślina potrafi znacznie więcej.

Kompleksowe wzmocnienie organizmu

Niemal wszystko, co działa na potencję, poprawia też ogólną wydolność organizmu, wzmacnia go, dodaje wigoru, energii i sił witalnych. Wszystko to robi również wspaniała muira puama, ale na tym nie koniec. Tabletki, napary czy nalewki z tej rośliny poprawiają także funkcjonowanie układu pokarmowego, działają tonizująco, zapobiegają wypadaniu włosów i regulują działanie układu hormonalnego. Środek ten pomaga również w stresie oraz depresji – poprawia nastrój i łagodzi napięcie nerwowe, przywracając właściwe działanie układu nerwowego. Jego właściwości są więc wręcz nieograniczone i nieocenione.