Immunofort na infekcje górnych dróg oddechowych

Immunofort to krople, które mogą być stosowane w różnego rodzaju infekcjach górnych dróg oddechowych takich, jak stany zapalne gardła, zapalenie migdałków, różnego rodzaju stany zapalne jamy ustnej oraz zapalenie zatok. Krople mogą być również pomocne w przypadku źle gojących się zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. W założeniu preparat ma wspomagać odporność i pomagać układowi immunologicznemu zwalczać infekcje.

W składzie Immunofortu znajduje się sok z ziela jeżówki purpurowej, sok z aronii, sok z ziela pokrzywy, sok z korzenia łopianu oraz wyciąg z rumianku. Należy pamiętać, że środek zawiera około 28-36% alkoholu etylowego. W związku z tym preparatu nie należy podawać dzieciom. Warto pamiętać, że w składzie znajduje się rumianek i jeżówka purpurowa, dlatego ostrożność powinny też zachować osoby nadwrażliwe na te substancje. Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek innych leków, Immunofortu nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Immunofort powinno się przyjmować po pół łyżeczki zmieszanej z małą ilością wody. Jeśli chodzi o częstotliwość, to najlepiej stosować go 4-5 razy dziennie przez przez 4-5 dni. Aby uzyskać najlepszy efekt, przyjmuj preparat 30 minut przed posiłkiem. Jeśli działanie nie będzie zgodne z oczekiwaniami, to zrób dwudniową przerwę i powtórz kurację. Profilaktycznie możesz stosować Immunofort 2 razy dziennie po pół łyżeczki. Nie zażywaj go jednak dłużej niż 2 tygodnie.