Miłorząb (ginkgo biloba) – roślina młodości?

miłorząb dwuklapowy - ginkgo biloba

W kosmetyce oraz medycynie wykorzystuje się wiele składników pochodzących z natury. Ich działanie jest często niedoceniane, jednak niesłusznie – mogą one przynieść wiele korzyści organizmowi. Wśród szczególnie znanych jest wyciąg z miłorzębu dwuklapowego – ginkgo biloba.

Ta pochodząca z Chin roślina wykazuje silne i potwierdzone działanie antyoksydacyjne. Przekłada się to na zapobieganie procesom starzenia i opóźnianie ich. Flawonoidy i terpeny hamują rozkładanie budującego elastyczność skóry kolagenu, przez co zachowuje ona na dłużej dobry i zdrowy wygląd.

Ale nie tylko kosmetyki zapobiegające starzeniu zawierają ekstrakt z ginkgo biloba. Ta roślina może także znacznie wspomóc kobiety w walce z cellulitem. W jaki sposób? Przyspiesza mikrokrążenie, co z kolei sprawia, że tkanki są prawidłowo odżywione i proces rozkładania tłuszczu przyspiesza.

Miłorząb dwuklapowy można kupić jako składnik gotowych kosmetyków i preparatów, lub jako półprodukt apteczny czy też kosmetyczny. Można także przyjmować go w formie domowej nalewki z czosnkiem i głogiem. Codzienne picie takiej nalewki poprawi jakoś krążenia , obniży ciśnienie krwi oraz poziom złego cholesterolu, który odpowiada za zatory żylne.